Tatabányán, a Vértes Agorája adott otthont a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat ünnepi közgyűlésének.

A rendezvényen Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós forrásokért felelős államtitkára, Schmidt Csaba, Tatabánya megyei jogú város polgármestere, Czunyiné dr. Bertalan Judit és Bencsik János országgyűlési képviselők, Dr. Kancz Csaba kormánymegbízott, valamint házigazdaként Popovics György, a megyei közgyűlés elnöke vett részt.

Schmidt Csaba köszöntőjében kiemelte: a tatabányaiak és a Komárom-Esztergom megyei emberek egyaránt a kemény munkájukról híresek, amelyet a 9 év eredményei is méltóképpen bizonyítnak. A díjátadón azokat díjazzuk, akik a legtöbbet tettek hozzá a közös sikerhez – fűzte hozzá a polgármester.

Komárom-Esztergom megye az ország virágzó régiója, amely hatékony, innovatív, versenyképes gazdasággal, valamint élénk turizmussal és vendéglátással megteremtette jó helyzetét és mostani gazdasági eredményei is erre világítanak rá – mondta Rákossy Balázs államtitkár.

Minden évben nagy megtiszteltetés együtt lenni a díjazottakkal, akik mindennapi tevékenységük során, sokszor erejükön felül teljesítenek, és alkotni, tevékenykedni vágynak – fogalmazott Popovics György. A megyei közgyűlés elnöke hozzátette: így minden évben a közgyűlésnek is nehéz dolga van, hiszen sok kiemelkedő, elhivatott ember él szűkebb hazánkban, akik eredményeikkel megye hírnevét öregbítik.

A Megye Gazdaságáért kitüntető címeket kapták:

  • Komárom-Esztergom Megye Gazdaságért Életműdíj - Schwarzenberger István, a Güntner-Tata Kft. megalapítója,
  • Komárom-Esztergom Megye egyéni vállalkozója - Farkas Árpád, a Tatabánya Szénbányák Vállalat Kertészet vezetője,
  • Komárom-Esztergom Megye agrárvállalkozása Agrowitt Kft. – Wittmann Antalné,
  • Komárom-Esztergom Megye kisvállalkozása Balom Bt. – Balom Győző
  • Komárom-Esztergom Megye nagyvállalkozása - PCE Paragon Solutions Kft.- Tálos Péter
  • Komárom-Esztergom Megye kézművese - Mihov-Pánczél Marianna ékszerkészítő
  • Komárom-Esztergom Megye középvállalkozása - Botlik-Trans Kft.- Botlik Roland
  • Komárom-Esztergom Megye szakképzője - Dobos Krisztián, egyéni vállalkozó
  • KÜLÖNDÍJ - Babits Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.- Babits Mihály

Sport:

  • Komárom-Esztergom Megye Fogyatékkal Élők Sportjáért - Humanitas SE Para Boccia Szakosztály – Baranyai Lilla elnök és Szabó Istvánné a szakosztály vezetője,
  • Komárom-Esztergom Megye Sportjáért - Korpási Bálint, kötöttfogású birkózó.

Szakmai munkát díjazó kitüntető címek:

  • Komárom-Esztergom Megye Mentődolgozója - Kurdi Balázs, állomásvezető mentőápoló,
  • Komárom-Esztergom Megye Rendőre - Tóth Gábor, rendőr alezredes,
  • Komárom-Esztergom Megye Polgárőre - Bedecs János, a Nagyigmándi Polgárőr Egyesület elnöke,
  • Komárom-Esztergom Megye Vám- és Pénzügyőre - Tóth Attila, pénzügyőr főhadnagy,
  • Komárom-Esztergom Megye Tűzoltója - Füssi Attila, tűzoltó főtörzs zászlós

Vályi István Díj:

  • Pappné Vidák Erzsébet

Komárom-Esztergom Megyéért Szakmai Díj:

  • Tárkányi Polgárőr Egyesület, Országos Mentőszolgálat Kisbéri Mentőállomása, Tatai Hódy Sportegyesület

Komárom-Esztergom Megyéért Díj:

  • Komárom-Esztergom Megyei Horgászegyesületek Szövetsége, Pálmai József pedagógus, Komáromi Nőklub

A rendezvény színvonalát a Népház Show Formációs Táncegyüttes, valamint Demeniv Mihály harmonikajátéka emelte. Gratulálunk minden elismerésben részesülőnek, munkájukhoz további sok sikert, erőt, kitartást kívánunk!

(Kormánymegbízotti Kabinet)